Joanna PALONEK – Dogoterapeuta

Certyfikowany dogoterapeuta, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem,  ukończone m.in. studia podyplomowe Oligofrenopedagogika i Terapia Pedagogiczna, Instruktor Pozytywnego Szkolenia Psów, Zoopsycholog, hodowca psów rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever (Toller), przewodnik psów pracujących i terapeutycznych.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi nauczyło mnie indywidualnego podejścia do każdego człowieka. Profesjonalnie i z oddaniem podchodzę do swoich obowiązków zawodowych. Widzę szanse, pozytywy, dobre strony, dlatego z pełnym optymizmem patrzę w przyszłość. Jestem uczestniczką wielu konferencji i sympozjów poświęcanych nauczaniu, terapii oraz kynologii.

Prowadzę zajęcia edukacyjne i terapeutyczne z udziałem psów w placówkach oświatowych razem ze swoimi psami, które posiadają Certyfikaty Psa Terapeutycznego.

Zoja, pies terapeuta, uzyskała w  roku 2017 tytuł wystawowy Młodzieżowy Champion Polski FCI a w roku 2018 po dwuletnim przygotowywaniu zdała egzamin na Psa Terapeutę.

Pełnię też funkcje Prezesa oraz Koordynatora  zajęć w naszej Fundacji.

 

Pasjonatka swojego zawodu, miłośniczka pracy z psem, nie tylko w dogoterapii.

 

Wybrane kursy i szkolenia:

 • Certyfikat: Dogoterapii / Kynoterapii
 • Certyfikat: Zoopsychologia
 • Certyfikat: Zaawansowany Instruktor Szkolenia Psów
 • Certyfikat: Programy Interwencyjne z udziałem psów/Animal Assisted Interventions, Education and Therapy ( Konferencja międzynarodowa)
 • Warsztaty: Reading Education Assistance Dogs opartego na programie Fundacji Intermountain Therapy Animals
 • Warsztaty: Metodyka Integracji Sensorycznej w zajeciach kynoterapii
 • Kurs: Pies w terapii
 • Warsztaty: Rally – O w terapii dzieci i młodzieży
 • Certyfikat: Kurs specjalistyczny: Pies w Terapii i wsparciu seniora z chorobą Alzheimera
 • Certyfikat: Dog in Animal Assisted Intervention ( 2 dniowa konferencja międzynarodowa)
 • Warsztaty: Dogoterapia = kształcenie kompetencji społecznych dla dzieci

 

Aleksandra Pieniak – Dogoterapeuta

Certfikowany dogoterapeuta, dyplomowany fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego, terapeuta integracji sensorycznej (SI), przewodnik psów terapeutycznych.

 W swojej pracy kieruję się dobrem pacjenta zapewniając mu skuteczną opiekę rehabilitacyjną. Prowadzę zajęcia z dogoterapii i fizjoterapii dla dzieci oraz dorosłych w różnych placówkach publicznych i komercyjnych.

 

 

Kamila Maj – Dogoterapeuta

Certyfikowana dogoterapeutka, absolwentka AWF w Krakowie, Instruktorka Szkolenia Psów, Przewodnik dwóch psów pracujących oraz terapeutycznych, absolwentka Studium Fizjoterapii Zwierząt. Uczestniczka wielu szkoleń, warsztatów, obozów, kursów z zakresu kynologii. Od 2010 roku związana z psim sportem – agility. W pracy z psem ważna jest dla niej prawidłowa relacja człowiek – pies oraz motywacja do pracy, a także bezpieczny i przemyślany trening. Oprócz psów związana również z jeździectwem oraz zoofizjoterapią.

 

 

ZUZIA – Pies Asystent

Jestem indywidualistką i temperamentną  Jamniczką Szorstkowłosą, specjalizuje się w przynoszeniu piłeczki, kółeczek oraz wykonuje różne  sztuczki, moje hobby to  trzymanie porządku  wśród psich rówieśników, wszytko musi być po mojej myśli wtedy nie ma chaosu , uwielbiam szukać wiewiórki  w lesie i kretów, pływać za kaczkami, nurkować w poszukiwaniu skarbów wodnych, długie spacery , podróżowanie w ciekawe zakątki świata ze swoją rodzinką. Sprawia mi przyjemność przytulanie, siedzenie na kolankach, głaskanie, szczególnie za uszkami  i wywoływanie uśmiechu na twarzach ludzi dlatego zostałam psim asystentem terapeutycznym.

 

 

MILKA – Certyfikowany Pies Terapeuta

Golden Retriever , moje imię kojarzy się z słodką białą czekoladką i właśnie taka jestem! Sprawia mi przyjemność  kiedy widzę pojawiający się uśmiech na buzi  u swoich podopiecznych merdam ogonkiem i sama się śmieję. Lubię jak mnie przytulają, głaszczą, dają się polizać, być blisko swojej rodziny i z nią podróżować. Moim ulubionym zajęciem jest degustacja różnych potraw, przekąsek. Zrobię dla nich wszytko! Na spacerku fajnie jest się pobawić z psimi kolegami i koleżankami lub popływać za kaczkami są bardzo intrygujące. Chętnie się uczę, umiem aportować i wykonywać różne sztuczki,  zawsze dostaje po nich pyszne smakołyki i oklaski więc chyba jestem w tym dobra. Zostałam psim terapeutą aby pomagać innym i nieść radość.

 

 

ZOJA – Certyfikowany Pies Terapeuta Pies Terapeuta

Nova Scotia Duck Tolling Retriever, w skrócie Toller. Jestem certyfikowanym psem terapeutą. Moje imię z języka greckiego oznacza ,, życie’’  dlatego wszędzie mnie pełno, mam w sobie dużo energii i radości którą chce wszystkich zarazić, każdego dnia żyję chwilą i cieszę się z mojego psiego życia. Dużo się uczę i biorę udział w różnych szkoleniach , sportach. Lubię spacerki gdzie mogę się wyszaleć oraz psie zabawy. Bardzo kocham swoją rodzinę i zrobię dla niej wszystko. Jestem bardzo odważna  i ambitna dlatego chcę przekazywać radość innym i uczestniczyć w zajęciach z dziećmi czy osobami starszymi.

 

 

AGRA – Pies Asystent

To ja Pinczer Miniaturka jestem wielka duchem i sercem mimo ,że  jestem małym pieskiem. Mam swoje zdanie i charakter, robię to co uważam za słuszne. Potrafię wysoko skakać dlatego na kolanka bez problemu do wszystkich doskoczę. Uwielbiam delektować się pysznym a jedzonkiem i smakusiami, siedzieć na rączkach i być przytulana, głaskana. Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza.

 

 

 

EISSA i KRAKEN –Pani i Pan Pies Terapeuta

EISSA , owczarek niemiecki długowłosy.

Niezastąpiona w pracy, określana mianem „żona Aleksa” skradła serce niejednego już dziecka. Na co dzień starsza Pani, która uwielbia sztuczki, prace na śladzie oraz pływanie.

 

KRAKEN, border collie. Pies pracujący w każdym słowa tego znaczeniu. Dynamiczny, szybki i chętny do pracy to najlepsze określenia. Podczas zajęć dogoterapii zachwyca dzieci swoimi umiejętnościami. Poza tym jest niezwykle delikatny w pracy z dziećmi.

 

 

PESTKA – w  trakcie nauki

Kiedy moja  nowa rodzina przywiozła mnie do mojego domku miałam dwa miesiące byłam bardzo malutka…mówili , że jestem  jak pestka z awokado czy mango i tak już zostało 🙂 ale też dlatego , że dla mnie to ,,pestka’’ nauczyć  się nowych rzeczy z łatwością je nabywam.

Imię już moje poznaliście pora na rasę… Cavalier king charles spaniel z dumą się przyznam, że jestem królewską dziewczynką chociaż uwielbiam kąpiele błotne, pływanie, szukać leśnych skarbów no cóż ale  życie pod jednym dachem z Goldenem  i Jamnikiem do czegoś zobowiązuje. Jak mówią takim z jakim przystajesz takim się stajesz. Jestem  bardzo wesoła i energiczna, empatyczna , wrażliwa. Uwielbiam zabawy z moimi przyrodnimi siostrami oraz podziwiać je jak pracują , jak dorosnę też chcę zostać psią terapeutką , nieść radość innym oraz im pomagać .

 

 

KIJA – w trakcie nauki

Kija piękna mintańska księżniczka , która żyła w dawnych czasach uśmiechnięta i bardzo wrażliwa .  Jestem dumna z mojego imienia czuje się jak mała królewna. Tak jak Zoja jestem dumną przedstawicielką psiej rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Jestem delikatna i empatyczna , poruszam się z gracją i wdziękiem, chociaż czasem lubię maniery księżniczki zostawić w kąt i pohasać na polance z moimi przyrodnimi siostrami, popływać  oraz potropić , pokopać  w ogródku aby zobaczyć co pod ziemią słychać  i  zmienić swój kolor sierści na ziemno – błotny jak na  Retrievera przystało, kąpiele w nieznanych różnokolorowych oraz zapachowych źródełkach  też są fajne.  Chociaż teraz jestem rówieśniczką Pestki  w przyszłości  również chcę zostać psią terapeutką aby pomagać innym, sprawiać aby pojawiał się uśmiech na buziach. Jestem pracowita lubię uczyć się nowych sztuczek aby potem swoje umiejętności zaprezentować innym.